Nuk keni asnjë produkt në shportë
empty-cart

Nuk keni asnjë produkt në shportë

Shtypni butonin më poshtë për të shfletuar katalogun e produkteve.

Shfleto katalogun
Shtoni kredite në balancën tuaj

Për momentin, kreditet mund të përdoren për të marrë provime simuluese dhe nuk kanë asnjë funksion tjetër.

Për të marrë më shumë kredite, vizitoni faqet respektive të çdo provimi simulues ku do mund të gjeni edhe paketat që mund të bleni.


image Njoftim! dërguar tani

Hej! Duket sikur ti nuk ke një llogari

Regjistrohu më poshtë për të përfituar nga gama e gjërë e shërbimeve që PortaliStudentor.al ofron!
Responsive image
avatar
23 orë mësimore

Provimi hyrës i mjekësisë - Paketa teorike (biologji, fizikë, kimi)

Ky kurs do të trajtojë të gjitha njohuritë që ju duhen në biologji, kimi, fizikë për të marrë pikët maksimale në provimin hyrës të mjekësisë dhe për ta fituar mjekësinë e përgjithshme!

I përshtatshëm për:

Maturantët që duan të studiojnë mjekësi të përgjithshme
4,990 Lekë 5,750 Lekë
-13% ZBRITJE, KURSE 760 LEKË
4.9/5
POROSITE ME WHATSAPP
Keni nevojë për ndihmë? Na shkruani në WhatsApp duke shtypur butonin majtas.
Vlerësimet

Xhemile Sina

Para 1 viti
"Te merrja kete kurs ishte zgjidhja me e mire qe kam bere! Eshte nje investim i duhur per ju nese deshironi te fitoni mjekesine e pergjithme. Kursi permban te gjitha informacionet qe i duhet nxenesit per te fituar provimin e mjekesise videot shpjeguese jane pergatitur dhe jane strukturuar me se miri. Dicka qe me ka ndihmuar jashtezakonisht shume nga kursi jane edhe testet simuluese. Suksese te gjitheve!"

Ersi Qazolli

Para 1 viti
Jam shume i kënaqur me kursin dhe e vlerësoj me 5/5 pasi i ka të gjitha temat e pyetjeve të fondit dhe më ka ndihmuar shumë pasi ka pasur shumë tema ku hasja vështirësi po falë kursit jo më. Faleminderit!

Greis Kadi

Para 1 viti
"Metoda qe me ka ndihmuar me shume per te arritur rezultate ne kete provim eshte kursi online te Plato.al. Te gjitha informacionet qe kam memorizuar pergjate 3 viteve te shkolles gjenden te koncentruara ne menyren me te mire te mundshme. Ne fund te cdo kapitulli jepen disa provime online simuluese per te njohur menyren se si zgjidhen ushtrimet. Shume suksese te gjitheve!"

Alesja Klosi

Para 1 viti
Kursi per programin hyres te mjeksise me ka ndihmuar shume sepse une jam nje ish maturante, dhe ndyshe nga maturatet qe i kane shumicen e njohurive te fresketa, mua me ka rikuperuar boshlleqet e krijuara nga koha. Do ja u sygjeroja te gjitheve sepse jo vetem qe teoria eshte e permbledhur ne gjerat baze, por ka dhe ushtrime te marra nga programi i pyetjeve te mjeksise. Faleminderit!

Anila Suta

Para 1 viti
"Per tu pergatitur per provimin hyres te mjekesise une zgjodha kete kurs online i cili ka qene vertete nje ndihmese e madhe per mua sepse permban te gjitha informacionet e nevojshme ne kimi, biologji, fizike, si edhe ushtrime te zgjidhura bashke me shpjegimet perkatese. Ua sugjeroj te gjitheve!"

Krenar Murataj

Para 1 viti
Jam shume i kenaqur i permban te gjjtha kapitujt qe duheshin per tu pergatitur me fondin e pyetjeve!!

Amelia Mino

Para 1 viti
"Qellimi im eshte te vazhdoj studimet ne mjekesi te pergjithshme dhe per te gjithe ata qe kane te njejtin qellim, une do ju sugjeroja kursin e provimit hyres nga Plato, pasi eshte kursi qe une kam zgjedhur dhe me ka dhene nje ndihme shume te madhe per rifreskimin e njohurive dhe zgjidhjen e pyetjeve te fondit!"

Samanta KOLA

Para 11 muajsh

Elton Dauti

Para 11 muajsh
Temat te trajtuara shume sakte dhe te permbledhura shume mire!

Igli Ajdinaj

Para 11 muajsh
Une jam Igli Ajdinaj dhe qellimi im eshte te vazhdoj studimet ne mjekesi te pergjithshme dhe per te gjithe ata qe kane te njejtin qellim, une do ju sugjeroja kursin e provimit hyres nga Plato, pasi eshte kursi qe une kam zgjedhur dhe me ka dhene nje ndihme shume te madhe per rifreskimin e njohurive dhe zgjidhjen e pyetjeve te fondit ndaj edhe e vleresoj me 5/5!

Ralina Shehi

Para 11 muajsh

Denada Hoxha

Para 11 muajsh
Kursi pergatitor per provimin hyres te mjekesis me duket nje zgjedhje e duhur pasi cdo tem mesimore esht e shpjeguar me se miri.Jam shum e kenaqur sidomos nga zgjidhja ne detaj e cdo ushtrimi nga fondi. Cdo gje e qarte!

Laura Pashollari

Para 11 muajsh

Jola ....

Para 12 muajsh
5/5

Ersilda Llaka

Para 12 muajsh
Cdogje eshte shpjeguar ne se miri . Temat jan shume te qarta .

Anisa Qosja

Para 12 muajsh
Ne kete kurs trajtohen shume mire temat te cilat ndihmojne ne zgjidhjen e fondit te pyetjeve

Irma Koka

Para 1 viti
Si maturane e ketij viti dhe me ndryshimin qe mjeksia e pergjithshme kerkon dhe provimin hyres , ky kurse me ka ardhur shume ne ndihme me te gjitha temat e perfshira , te cilat ka te perfshire cdo informacion me detaje .Faleminderit!

Arbi Rumasi

Para 1 viti
Ka nje shpjegim me detaje te temave mesimore duke u shoqeruar me ilustrime gje qe e ben me te kuptueshme leksionin. Ushtrimet po ashtu jan dhene ne menyre te detajuar. Mbetem shum i kenaqur nga ky kurs .

Ani Malaj

Para 1 viti
Une jam nje ish maturant dhe shumicen e temave i kam harruar, dhe kursi ne Plato nga Portali Studentor me ka ndihmuar jashtezakonisht te rikujtoj te gjitha mesimet dhe te rris vetbesimin ne aftesite e mia. Iu keshilloj kete kurs jo vetem naturantve te tanishem per edhe ish maturanteve. Sukses te gjitheve!!!

Ledia Linfaj

Para 1 viti
Unë jam Ledia Linfaj,maturante e cila dëshiron të vazhdojë studimet e larta për mjeksi të përgjithshme. Duke qënë se këtë vit mjeksia e përgjithshme është një degë e cila kërkon një provim hyrës e pashë të udhës të bëja një kurs i cili jo vetëm të më ndihmonte në rifreskimin e njohurive te marra në lëndët BIOLOGJI, FIZIKË dhe KIMI, por edhe të ishte ekonomik. Kursi për provin hyrës së mjeksisë që ofron portali studentor në platformën plato.al ka qënë zgjedhja më e mirë që mund të bëja sepse jo vetëm që trajton të gjitha temat që përfshin fondi i pyetjeve të mjeksisë në mënyrë tepër të organizuar (gjë e cila të ndihmon në rifreskimin e njohurive),por është ekonomik (krahasuar me çmimet e kurseve të tjera) dhe tepër praktik. Ndaj vlerësimi im për kursin është 10/10!!

Rezarta Bitri

Para 1 viti
Shume e kenaqur.

…. Shkreta

Para 1 viti
Jam mjaft e kenaqur me platformen qe keni krijuar! E vleresoj kursin me 5/5!

…. Barreti

Para 1 viti
Jam goxha e kenaqur me kursin dhe me ka ndihmuar shume deri tani! Faleminderit

Breidi Vogli

Para 1 viti
Te gjitha temat qe na duhen per te zgjidhur fondin e pyetjeve jane te trajtuara mire

Enilda Leka

Para 1 viti
Menyra e te shpjeguarit eshte e qarte dhe e kuptushme nga ku cdo gje e thene vlen ne cdo ushtrim dhe per cdo pyetje.

Klejda Sulaj

Para 1 viti
Kursi po shkon shume mire . Po kuptoj cdo gje dhe cdo tem eshte e shpjeguat deri ne detaje kursi eshte shum ndihmues !

Adela Gripshi

Para 1 viti
Kursi me ka ndihmuar shume te zgjidh pyetjet e fondit te mjekesise pa veshtiresi, ndaj edhe e vleresoj me 5/5!
Programi mësimor
Mësimi 1 - Biologji
5 Leksione
Karbohidratet (FALAS)
00:09:55
Yndyrnat (FALAS)
00:05:26
Proteinat
00:05:10
Enzimat
00:06:25
Acidet
00:06:01
Mësimi 2 - Biologji
6 Leksione
Llojet e qelizave
00:06:35
Organelet qelizore
00:32:40
Replikimi i ADN
00:04:48
Transkriptimi i ADN
00:04:51
Translatimi i ADN
00:10:24
Transporti qelizor
00:08:36
Mësimi 3 - Biologji
3 Leksione
Fotosinteza
00:31:33
Frymemarrja aerobe
00:22:26
Frymemarrja anaerobe
00:02:23
Mësimi 4 - Biologji
4 Leksione
Ndarja binare
00:02:46
Mitoza
00:05:48
Mejoza
00:02:03
Fekondimi
00:02:50
Mësimi 5 - Biologji
7 Leksione
Kromozomi
00:08:26
Alelet
00:06:27
Trashegimia Mendeliane
00:13:58
Trashegimia jo-mendeliane
00:07:49
Kryqkembimi
00:06:41
Mutacionet
00:10:23
Gjenetika e popullatave
00:10:04
Mësimi 6 - Biologji
5 Leksione
Ndertimi bimor
00:02:42
Mekanizmat e transportit
00:05:51
Sistemi rrenjor
00:10:35
Gjethja
00:05:39
Riprodhimi i bimeve
00:17:35
Mësimi 7 - Biologji
11 Leksione
Sistemi Muskuloskeletal
00:14:26
Sistemi digestiv
00:19:30
Gjaku
00:07:38
Sistemi kardiovaskular
00:18:50
Sistemi i frymekembimit
00:17:29
Sistemi limfatik
00:18:26
Sistemi i ekskretimit
00:13:01
Sistemi nervor
00:20:12
Sistemi endokrin
00:18:57
Sistemi riprodhues
00:14:35
Sistemi integmentar
00:04:31
Mësimi 8 - Biologji
7 Leksione
Koncepte kyce
00:08:39
Ndërveprimi dhe bashkëjetesa
00:07:45
Perzgjedhja dhe pershtatja
00:08:10
Zinxhiret dhe rrjetat ushqimore
00:04:35
Piramidat statistikore
00:03:40
Diversiteti biologjik
00:11:06
Ciklet organike
00:03:50
Mësimi 9 - Biologji
3 Leksione
Ndertimi i organizmit
00:13:35
Virusi
00:03:22
Bioteknologjia
00:02:44
Mësimi 10 - Kimi
1 Leksion
Struktura e atomit
00:59:56
Mësimi 11 - Kimi
1 Leksion
Sistemi Periodik
00:19:34
Mësimi 12 - Kimi
1 Leksion
Formulat dhe lidhjet kimike
01:07:53
Mësimi 13 - Kimi
1 Leksion
Stekiometri
00:13:00
Mësimi 14 - Kimi
1 Leksion
Termokimia dhe kinetika e reaksionit
00:24:35
Mësimi 15 - Kimi
1 Leksion
Ekuilibrat kimike
00:33:31
Mësimi 16 - Kimi
1 Leksion
Elektrokimia
00:17:54
Mësimi 17 - Kimi
8 Leksione
Hyrje në kimi organike
00:46:56
Hidrokarburet
01:25:35
Alkoolet
00:21:21
Eteret
00:07:25
Aldehidet dhe Ketonet
00:17:41
Acidet Karboksilike
00:14:12
Esteret
00:02:13
Reaksionet organike
00:09:18
Mësimi 18 - Fizikë
4 Leksione
Ekuacionet e lëvizjes
00:18:44
Rënia e lirë
00:17:52
Hedhjet në kënd me horizontin
00:27:59
Lëvizja rrethore
00:19:24
Mësimi 19 - Fizikë
4 Leksione
Ligjet e Njutonit
00:11:54
Forcat kryesore në mekanikë
00:26:25
Forca e fërkimit
00:13:13
Ligji i tërheqjes së gjithësishme
00:16:52
Mësimi 20 - Fizikë
4 Leksione
Impulsi i trupit dhe i forcës
00:16:42
Puna e një force konstante dhe jo konstante
00:13:33
Energjia kinetike dhe potenciale gravitacionale
00:14:51
Energjia mekanike, fuqia, rendimenti
00:16:19
Mësimi 21 - Fizikë
3 Leksione
Izoproceset
00:17:06
Puna e një gazi
00:08:45
Parimi I dhe II i termodinamikës dhe rendimenti
00:05:20
Mësimi 22 - Fizikë
10 Leksione
Ngarkesat elektrike dhe ligji i Kulonit
00:18:34
Intensiteti i fushës elektrike
00:31:15
Energjia potenciale elektrike dhe puna e forcave elektrike
00:15:04
Potenciali elektrik
00:14:00
Kapaciteti elektrik, kondesatori, zgjidhje ushtrimesh
00:32:33
Rryma elektrike
00:05:17
Rezistenca dhe ligji i Ohmit
00:10:45
Ligji i Kirkofit
00:09:55
Forca elektromotore dhe ligji i Xhaul dhe Lencit
00:05:00
Ligji i Ohmit për qarkun e plotë, lidhja në seri dhe paralel e rezistencave & zgjidhje ushtrimesh për qarqet
00:22:04
Mësimi 23 - Fizikë
4 Leksione
Fusha magnetike dhe forca e amperit
00:14:08
Veprimi i fushës magnetike mbi ngarkesën
00:17:38
Momenti i forcës magnetike
00:13:08
Përzgjedhësi i shpejtësive dhe spektometri i masës
00:13:01
Mësimi 24 - Fizikë
5 Leksione
Forca elektromotore dhe ligji i Faradeit
00:07:10
Rregulla e Lencit
00:06:07
Forca elektromotore dinamike
00:07:44
Formulat e fushës magnetike
00:15:48
Induktiviteti
00:10:50
Mësimi 25 - Fizikë
5 Leksione
Lëkundjet harmonike dhe ekuacionet e tyre
00:14:41
Lëkundjet harmonike të një lavjerrësi
00:05:41
Valët
00:04:01
Llojet e valëve dhe karakteristikat e tyre
00:13:21
Pasqyrimi, përthyerja e dritës, ligji i Snellit
00:11:51
Mësimi 26 - Fizikë
1 Leksion
Thjerrat
00:23:35
Mësimi 27 - Fizikë
2 Leksione
Fotoefekti
00:09:05
Drita dhe natyra e saj e dyfishtë, hipoteza e De Brojlit
00:04:44
Çfarë do të mësosh?
  • Do të merrni të gjitha njohuritë teorike për të shkëlqyer në provim
  • Kursi është hartuar në përputhje me fondin e pyetjeve të publikuar nga Ministria e Arsimit
  • Do trajtohen në mënyrë të plotë të gjitha njohuritë që duhet të keni në biologji, fizikë, kimi
  • Kursi përmban edhe provime simuluese me format identik me provimin real
Përshkrim i plotë i produktit

Kursi ynë përgatitor online për studentët që planifikojnë të aplikojnë për të studiuar mjekësi të përgjithshme është një kurs që është krijuar për t'ju ndihmuar të merrni rezultatin maksimal në provimin aktual të pranimit dhe të rrisni shanset tuaja për t'u pranuar në Universitetin e Mjekësisë Tiranë.

Kursi përgatitor online bazohet në pyetjet e publikuara nga Ministria e Arsimit dhe mbulon të gjithë materialin mbi të cilin do të testoheni gjatë provimit pranues. Duke blerë kursin tonë online, ju do të jeni në gjendje të arrini rezultatin maksimal gjate provimit pranues te mjekesise.

Një nga përfitimet kryesore të këtij provimi përgatitor online është se ju mund të kryeni provimin në çdo kohë dhe nga çdo vend. Kjo ju lejon të studioni me ritmin tuaj.

Përveç pikave të mësipërme, ne gjithashtu ofrojmë një sërë burimesh të tjera për t'ju ndihmuar të përgatiteni për provimin pranues. Këto burime përfshijnë shpjegime të hollësishme për secilën pyetje, si dhe kuice praktike për t'ju ndihmuar të testoni njohuritë tuaja dhe të identifikoni fushat ku duhet të përqendroni më shumë para se të kryeni provimin pranues të mjekësisë.

Provimi ynë përgatitor online është një mënyrë e shkëlqyer për maturantët që po përgatiten të aplikojnë për të studiuar mjekësi të përgjithshme. Duke marrë këtë provim, ju do të jeni në gjendje të praktikoheni në maksimum në mënyrë që të merrni një rezultat 100% në provimin tuaj aktual të pranimit dhe të rrisni shanset tuaja për t'u pranuar në Universitetin e Mjekësisë, Tiranë.

Faqja Kryesore
Kurse/Provime
Njoftime
Menu Kryesore

Nuk e keni ende një llogari? Regjistrohuni më poshtë!